Pinkálisti posbírali v Teplicích kompletní sadu medailí - aktualizováno 3.11.!!!

23.10.2011 22:50

V sobotu 22. října se v tepliskem Sportcentru Trnovany uskutečnil další turnaj v badmintonu. Jak je již v Teplicích tradicí, hrály se singly ve dvou kategoricíh. Pánská kategorie se hrála švýcarským systémem na 6 kol a dámská část, kvůli nizkému počtu startujících (konkrétně 6), v jedné skupině. Děvčata tedy odehrála nakonec 5 zápasů, systémem každá s každou. V dámské části turnaje měli Pinkálisti hned 2 želízka v ohni. Kapitánku Pinkálistů Janu Pilařovou, která se rozhodla nastoupit do turnaje doslova za 5 minut dvanáct a pak novou členku Pinkálístu Štěpánku "Jablko" Hovorkovou. Obě naše zástupkyně se nakonec radovaly z medailových pozic. Novicka na okruhu turnajů v singlu pro neregistrované Jana skončila na krásném 3. místě. Celkovou vítězkou turnaje se pak stala "naše" Štěpánka Hovorková. Gratulujeme!!! Druhou pozici obsadila hráčka Goramu Teplice Lenka Fišerová. Všechny tři děvčata na stupních vítězů skončily s bilanci 4 výhry a jedna prohra. O konečném pořadí na stupních vítězů tak rozhodl lepší poměr setů.

Jak jsme již v nadpisu tohoto článku avizovali, Pinkálisté získali kompletní sadu medailí. Chybějící stříbro do Pinkálistické sbírky doplnil šéééf :)) Pinkálistů Pavel Vorlíček, který se představil spolu s dalším zástupcem Pinkálistů Jirkou Krečem v pánské části turnaje. Celkově se v této kategorii prezentovalo 21 mužů. Vítězem se stal domací hráč Ondřej Vaněk (Goram Teplice), který spolu s dalšími třemi hráči skončil turnaj s bilancí 5 vítězstí a 1 prohra. O pořadí na stupních vítězů rozhodly tzv."pomocné body". Třetí místo pak obsadil Ondřej Hájek. Čtvrté místo pak zůstalo na největšího favorita této kategorie, a to Tomáše Sýkoru. Jirka Kreč se pak umístil na pěkném 10.místě.