2. turnaj 16.4.

 

Reportáž z PinkálistiTour – Ústí nad Labem, 16. 4. 2011

Po krátké dvouměsíční pauze se v ústecké hale Stříbrníky konal opět turnaj ze série PinkálistiTour. Tentokrát již 2. pokračování. Na turnaj zavítala celá řada kvalitních hráčů nejen z Ústí nad Labem a blízkého okolí, ale i z Prahy, Kladna či Dvora Králové.

Celkem se sešlo 49 neregistrovaných hráčů, z toho 29 mužů a historicky nejvyšší počet žen, a to 20.

Boje ve třech kategoriích – pánská, dámská a smíšená čtyřhra se rozpoutaly kolem čtvrt na deset, kdy dorazili poslední opozdilci z Dvora Králové, kterým se bohužel po cestě rozbilo auto. Naštěstí se tomu tak stalo doslova pár stovek metrů od haly. J Finálové boje gradovaly kolem osmé hodiny večer, takže všichni účastníci museli prokázat nejen velkou fyzickou zdatnost, ale i psychickou.

V pánské čtyřhře se tedy nakonec prezentovalo 14 dvojic včetně největších favoritů a obhájců zlata z posledního turnaje, dvojice Vorlíček – Sýkora. Dámská čtyřhra nakonec načítala doslova neuvěřitelných 10 dvojic a v mixu bojovalo o mety nejvyšší 20 párů.

Jak je již na PiknálistiTour tradicí, všechny disciplíny se hrály najednou, tudíž nikdo nemusel na svůj zápas čekat příliš dlouho. Celkem bylo odehráno neuvěřitelných 106 zápasů, z toho 16 třísetových bitev.

Turnaj zahájily boje v dámské čtyřhře, kde se podle očekávání dostaly do semifinálových bojů favorizované páry – Pilařová /Šrejberová, Rokůsková/Toncarová, Popelková/Royston a teplická dvojice Fišerová/Hrušková, ta pro sebe nakonec urvala krásné třetí místo, když nejprve prohrála s Rokůsková/Toncarová v semifinále 16:21, 14:21, aby si pak v boji o 3. místo spravila chuť proti dvojici Popelková/Royston 21:15, 21:14. První finalista byl tedy jasný. Tím druhým se stal ústecký pár Pilařová – Šrejberová, který v semifinále vyřadil dvojici Popelková/Royston hladce 21:12, 21:13. Finálový zápas nabídl přehlídku pěkného dámského badmintonu a vítězství nakonec po velkém boji slavily „kladeňačky“ Rokůsková/Toncarová po výhře 21:19, 11:21 a 21:18.

 

Pánská čtyřhra hned v základních skupinách nabídla velmi kvalitní badminton. Zejména zápas Vorlíček/Sýkora proti pozdějším vítězům Matyáš/Beneš patřil k tomu vůbec nejlepšímu z celého turnaje. Vítězství ústecko-teplického páru 21:18, 20:21 a 21:16 byl nakonec jen slabou náplastí na vyřazení největšího favorita na vítězství už ve čtvrtfinále! O toto překvapení se postaral velmi kvalitní pár bratří Imlaufů, kteří vyhráli toto ostře sledované čtvrtfinále 2:0 na sety po průběhu 21:13 a 21:19 a oplatili tak domácí dvojic semifinálovou porážku z posledního turnaje. Dvojice Imlauf/Imlafu nakonec skončila na 4. místě. Dalšími semifinalisty byli již zmiňovaní Matyáš/Beneš, ústecko-teplický pár Masopust/Vaněk a již tradičně velmi silná domácí dvojice Novák/Peřina. Ta si nakonec po velké semifinálové bitvě proti bratrům Imlaufům vybojovala finále, když odvracela ve druhém setu 2 mečboly. Výsledek byl tedy 2:1 po průběhu 16:21, 21:20 a 21:18. Dalším krásným zápasem bylo druhé semifinále, kde skončila spanilá jízda turnajem pro Masopusta s Vaňkem, kteří prohráli s pražskou dvojicí Matyáš/Beneš  1:2 na sety – 13:21, 21:20 a 15:21. Finálové obsazení tedy znělo Novák/Peřina vs. Matyáš/Beneš. Vyrovnanost obou dvojic potvrzuje ten fakt, že se hrálo opět na 3 sety. Tentokrát však byli šťastnější „Pražáci“ a urvali tak pro sebe první vítězství na PinkálistiTour – 17:21, 21:6 a 21:10.

 

Nejobsazenější disciplína, na 3. turnaji PinkálistiTour, smíšená čtyřhra opět nabídla velké překvapení. Domácí pár a obhájce prvenství Vorlíček/Pilařová byl vyřazen rovněž ve čtvrtfinále, kde jim stopku vystavila Kladenská dvojice Modlinger/Rokůsková, která vyhrála po takticky velmi dobře zvládnuté bitvě 2:1 na sety – 12:21, 21:18 a 21:17. Dalším ostře sledovaným párem byli finalisté z posledního turnaje Sýkora/Fišerová, jejíž cesta turnajem skončila už v základní skupině. Ostatní semifinálové dvojice již byly bez většího překvapení. Do bojů o medaile se tedy dostaly páry Modlinger/Rokůsková (nakonec 4.místo) dále pak Masopust/Šrejberová, Vaněk/Hrušková a čím dál tím víc se lepšící pražský pár Popelka/Popelková. V prvním semifinále se střetli Popelka/Popelková s Vaněk/Hrušková. Zápas se hrál na 3 sety a skončil po velké bitvě výhrou pražského páru 2:1 na sety – 17:21, 21:19 a 21:19. Druhým semifinalistou a mstitelem svých ústeckých spoluhráčů se stal pár Masopust/Šrejberová, který vyřadil „kladeňáky“ Modlingera s Rokůskovou 2:0 na sety – 21:12 a 21:20. Jedinou kaňkou na krásném turnaji se nakonec hodně překvapivě stal souboj o 3. místo, kdy po velkých dohadech o sporných míčích, byl zápas ze strany dvojice Modlinger/Rokůsková ukončen. Vedení turnaje tento krok posoudilo jako skreč kladenské dvojice a medaile za 3. místo si tak nakonec odnesl pár Vaněk/Hrušková po kontumační výhře 2:0 – 21:11, 21:11. Ve finále se tedy nakonec střetli Popelka/Popelková a domácí zástupci Masopust/Šrejberová. První set byl jasně v režii pražské dvojice, která ho zakončila jasnou výhrou 21:11. Ve druhém setu se domácí dvojice snažil zápas zvrátit na druhou stranu, leč v koncovce byli šťastnější Popelka/Popelková a po těsné výhře 21:20, na sety celkově 2:0, tak mohli slavit svůj premiérový triumf na PinkálistiTour.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem hráčům za účast a předvedenou hru. A všem medailistům ještě jednou pogratulovat k umístění. Dále bychom rádi poděkovali partnerům turnaje, a to internetovém obchodu www.sportprotebe.cz, výbornému badecovému portálu www.badec.cz a také firmě Sotx – www.sotx.cz a přidruženému sportovnímu obchodu www.360s.cz

Velké poděkování opět patří Lucii Pilařové za neocenitelnou pomoc při organizaci zápasů.

Budeme se opět těšit na vaší účast na dalším pokračování PinkálistiTour, o kterém se opět dozvíte z bezvadného badecového portálu www.badec.cz

Za organizátory PinkálistiTour Pavel Vorlíček

 

Kompletní pořadí na stupních vítězů:

Smíšená čtyřhra –        1. Lubor Popelka – Petra Popelková (Praha)

                                            2. Jaroslav Masopust – Michaela Šrejberová (Ústí n.L.)

                                            3. Ondřej Vaněk – Adéla Hrušková (Teplice)

Pánská čtyřhra -            1. Bedřich Beneš – Petr Matyáš (Praha)

                                            2. Miroslav Novák – Jan Peřina (Ústí n. L.)

                                            3. Jaroslav Masopust – Ondřej Vaněk (Ústí n. L./Teplice)

Dámská čtyřhra -          1. Barbora Toncarová – Monika Rokůsková (Kladno)

                                            2. Jana Pilařová – Michaela Šrejberová (Ústí n.L.)

                                            3. Lenka Fišerová – Adéla Hrušková (Teplice)                        

Vyhledávání

© 2011 Pinkálisti Ústí nad Labem